Sylwestrowa fryzura - NaSylwka.pl

Sylwestrowa fryzura – jaką wybrać i jak sprawić by była najpiękniejsza!

Listopad 18, 2013

autor:
admin

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie mają nasze włosy. Przede wszystkim są naszą wizytówką, dlatego powinny być ładne i zadbane. Zwłaszcza w tak szczególny wieczór jak wigilia Nowego Roku. Najważniejsza zasada – nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

Sylwester to wyjątkowa okazja, kiedy możemy trochę poeksperymentować z naszym wyglądem. Inny styl w ubiorze, mocniejszy makijaż, całe mnóstwo ozdób to triki, które możemy zastosować, by stworzyć zupełnie nowy look. Jednak jeśli chodzi o włosy, trzeba uważać. Złe cięcie może zepsuć nam humor a tym samym całą zabawę sylwestrową. Dlatego nie ryzykujmy za bardzo – lepiej odświeżyć obecną fryzurę niż wymyślać coś zupełnie nowego, bo włosy nie odrosną w przeciągu doby. Natomiast podcięte końcówki i maseczka nadadzą im witalności i zdrowego połysku.

Jeśli chcemy odrobiny ekstrawagancji na głowie, możemy pokusić się o ciekawe uczesanie. Wysoko upięte koki, romantyczne sploty, loki w hollywoodzkim stylu, zmywalne pasemka – możliwości jest wiele, wystarczy wybrać coś dla siebie. Inspiracji warto poszukać w gazetach i Internecie. Doskonałym wzorem są zdjęcia naszych idoli.

Gdy pomysłów na uczesanie brak, lub Twoje włosy są za krótkie, by upiąć je w fantazyjne fryzury, postaw na ozdoby. Spinka lub grzebyk z kamykami, mały bukiecik czy kolorowe piórko to najprostsze i jednocześnie bardzo efektowne rozwiązanie.

Pamiętaj też o tym, że fryzura musi pasować do całości wieczorowej stylizacji. Na większą ekstrawagancję na głowie możesz pozwolić sobie przy prostym stroju, natomiast szykowne, bogate kreacje wymagają bardziej stonowanych fryzur.

Ostatnia ważna rada: nie pozwól fryzurze oklapnąć. Podczas układania włosów warto zastosować mocniejsze kosmetyki, które utrzymają je w świeżości i stabilnym stanie. Nie można jednak przesadzić. Preferowany jest naturalny wygląd, a nadmiar lakieru stworzy mało estetyczny efekt kasku. Taka fryzura natomiast bardziej pasuje na stok, niż wykwintne przyjęcie.

NASTĘPNY


POPRZEDNI