Makijaż sylwestrowy - NaSylwka.pl

Jak zrobić perfekcyjny makijaż sylwestrowy?

Listopad 14, 2012

autor:
admin

Kolejnym ważnym elementem sylwestrowej stylizacji (zaraz po stroju) jest makijaż. Pomyśl, jaki efekt chciałabyś osiągnąć i co najlepiej będzie komponowało się z Twoją kreacją.

Najprościej wybrać się w tym celu do kosmetyczki. Aby jednak uniknąć nieporozumień, dobrze mieć ze sobą kilka zdjęć z przykładowymi makijażami, które pasowałyby do naszego wieczornego stroju. Nie oddawaj całej inicjatywy pracownikowi salonu kosmetycznego – nie chcesz przecież po powrocie do domu zmywać dość kosztownej abstrakcji wymalowanej na Twojej twarzy.

Sama także możesz z powodzeniem wykonać idealny makijaż. Możesz go wcześniej przećwiczyć (tak na wszelki wypadek).

Bardzo ważna jest baza. Twój make-up musi utrzymać się całą noc, dlatego warto zadbać o małe wspomaganie. Pokuś się o zakup bazy silikonowej. Kosmetyk nakłada się na oczyszczoną cerę, po zastosowaniu kremu, na miejsca szczególnie narażone na ścieralność: czoło, nos, broda, także policzki. Nie aplikujemy jej na okolice oczu, ponieważ tam jest miejsce na korektor. Efekt: wygładzone niedoskonałości i jedwabista cera. Kolejny krok to fluid i korektor. Ich odcienie muszą być odpowiednio dobrane do naszej karnacji. Pokryją niedoskonałości i wyrównają koloryt skóry. Na koniec minimalna ilość pudru, by uniknąć świecenia. Trzeba jednak uważać przy aplikacji tych kosmetyków – zbyt duża ich ilość spowoduje niezbyt estetyczny efekt maski.

Po wykonaniu tych zabiegów czas na właściwy makijaż. I znów – jeśli kreacja jest barwna, lepiej postawić na minimalizm, natomiast przy ciemnym stroju można pokusić się o cienie do powiek w soczystym kolorze.
Eyeliner, kocie bądź przydymione oko nigdy nie wychodzą z mody. Do tego mascara, zalotka i właściwie makijaż gotowy. Ważna uwaga: jeśli mocno podkreślasz oczy, nie podkreślaj ust. wybierz jedno, albo drugie, by makijaż nie był wulgarny.

Skóra powinna wyglądać jak najbardziej naturalnie. Muśnięcie policzków różem nada jej zdrowy wygląd. Usta malujemy błyszczykiem lub pomadką dopasowaną do naszej cery. Aby były one bardziej wyraziste, użyj konturówki.

Pamiętaj – podkreśl swoje atuty, obudź naturalne piękno i błyszcz całą noc!

NASTĘPNY


POPRZEDNI