Jak się ubrać na Sylwestra - NaSylwka.pl

Jak się ubrać na Sylwestra, czyli co powinien założyć mężczyzna?

Listopad 25, 2013

autor:
admin

Mężczyzna ma znacznie mniejsze pole do popisu niż kobieta jeśli chodzi o strój na sylwestrową imprezę. Na bal czy oficjalne przyjęcie mężczyzna założy garnitur. Jednak i to nie musi być nudne, tradycyjne ubranie, które niektórzy noszą co dzień do pracy.

Gdy mężczyzna wybiera strój na Sylwestra powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na prostotę i stonowanie kolorów. Klasyczny garnitur idealny na tę imprezę powinien być dopasowany i odpowiednio skrojony, a spodnie proste. Najlepsza koszula to ta, która będzie stonowana i jednokolorowa.

Idąc na imprezę sylwestrową warto pamiętać, żeby dobrać delikatny krawat pasujący kolorystycznie do koszuli, jeśli koszula posiada wzór, krawat powinien być gładki. Na większą ekstrawagancję i odrobinę luzu możemy pozwolić sobie, gdy wybieramy się na domówkę ze znajomymi. Wówczas można zaszaleć z kolorami.

Dodatki sylwestrowe mają nadać całości charakter oraz indywidualności. Powinien to być dość wyrazisty akcent, ale nie może on zakłócać harmonii całej kreacji.

Tym odważniejszym i bardziej ekstrawaganckim polecić można lekko połyskujący krawat bądź muszkę lub wyjątkowe buty. Jednak jeśli chodzi o buty to przede wszystkim – jak w przypadku kobiet – muszą być wygodne i dobrze dopasowane, by pozwoliły na całonocną zabawę.

Jeśli chodzi o mężczyznę to oprócz elegancji i dobrego humoru na bal sylwestrowy zabrać powinien także dobre maniery. Warto wiedzieć kiedy przepościć kobietę w drzwiach, jak jeść oryginalne potrawy, po której stronie prowadzić kobietę lub kiedy wstać od stołu.

NASTĘPNY


POPRZEDNI