Sylwestrowy blask - NaSylwka.pl

Jak olśnić innych na Sylwestrze? – sylwestrowy blichtr

Listopad 18, 2013

autor:
admin

Wigilia Nowego Roku to szczególna noc. Tego wieczoru można pozwolić sobie na odstępstwa od normy, a ekstrawagancja bynajmniej nie będzie źle oceniona. W Sylwestra rządzą oryginalne kreacje o ciekawym kroju i materiale. Nikogo nie będzie raził brokat, szeleszcząca tafta czy cekiny.

Te ostatnie przeżywały czasy świetności lub odchodziły do lamusa. Jednak nigdy nie opuściły na dobre damskich szaf, a w ostatnim czasie coraz chętniej wykorzystywane są przez projektantów. Podobnie inne błyszczące elementy: dżety, ćwieki, nity, blaszki etc. Te drobne ozdoby potrafią zupełnie zmienić wygląd kreacji.

Sylwester jest okazją, kiedy możemy pozwolić sobie na strój wzbogacony, a nawet nasycony takimi świecidełkami. O to przecież chodzi – by błyszczeć! Obowiązuje jedna zasada – należy zachować umiar.
Gdy nadejdzie wieczór, a w mroku pojawią się pierwsze światła, błyszczące kreacje nagle ożywają. Migoczą, mienią się; metaliczne ozdoby sprawdzają się dobrze na całych płaszczyznach różnej długości sukienek oraz jako detale – wykończenia kreacji. Jeśli nie jesteś zbyt odważna aby założyć usianą cekinami kreację, postaw na błyszczące dodatki – kopertówkę, buty, kolię czy bransolety.

W noc rozpoczynającą karnawał uruchamiamy wyobraźnię. Paleta kolorów jest niezwykle bogata, dodatki charakteryzuje nieprzeciętna ekstrawagancja. Pamiętaj – wcale nie musisz wydawać fortuny na nową kieckę! Możliwości jest mnóstwo. Można przerobić jakiś niemodny już ciuch zgodnie z obecnymi trendami, skrócić, wyciąć głęboki dekolt na plecach, doszyć ciekawe ozdoby. Nie masz zdolności manualnych? To także nie problem. Strój podkreślisz za pomocą dodatków bądź makijażu. Wystarczy, że postawisz na odmienność i oryginalność. Kokarda ze starego jedwabnego szala we włosach, na szyi lub jako pasek – dlaczego nie?

Mężczyźni także mogą pozwolić sobie na odważny look. Atłasowe garnitury, styl New Romantic czy stylizacje na Beatles’ów; wszystkie chwyty dozwolone. Ty i Twój partner możecie także dopasować się strojami. Nie chodzi jednak o to, by „oznaczyć teren”, trzeba zrobić to subtelnie, za pomocą jednego drobnego detalu, nie koniecznie rzucającego się w oczy przy pierwszym spojrzeniu.

Jednak najważniejszą ze wszystkich zasad dotyczących sylwestrowego stroju jest ta, by ubrać się stosownie do imprezy, na którą się wybieramy. Od tego zależy, czy będziemy się w kreacji czuć dobrze i swobodnie.

NASTĘPNY


POPRZEDNI